IT+: 50 procentų mažesnė statybų darbų kaina ir nelegalūs ginklai. Ką dar į Lietuvą atneša 3D spausdinimas?
2021-05-03
6
Prieš šešerius metus atrodė, kad greitai daugelis žmonių galės savo namuose įsirengti ant stalo telpančius 3D spausdintuvus ir atsispausdinti viską, ko tik užsigeis. Buvo tikima, kad ši technologija atneš revoliuciją. Tačiau didelė įrenginių kaina ir 3D projekto parengimo sudėtingumas revoliuciją pristabdė.
Tiesa, antrasis šios technologijos kvėpavimas jaučiamas gana nesilpnai. Vos per 24 valandas atspausdintas gyvenamasis namas, kainuojantis tik 4 tūkst. JAV dolerių, gali išspręsti benamių problemą. 3D technologijos integruojamos į karinę bei kosmoso pramonę. O dalyvavimas žaliojoje ekonomikoje, pavyzdžiui, renkant plastikinius butelius Indijos šiukšlynuose, juos priduodant ir perdirbant į plastikinę giją, naudojamą 3D spausdintuvuose, yra galimai vienas ryškiausių šios technologijos revoliucijos požymių.
IT+ laidos vedėjai Saulius Jeruslanovas ir Elita Citovičiūtė domėjosi, kada turėsime perpus pigesnius ir 14 kartų greičiau statomus namus Lietuvoje. Be to, laidoje dar matysite: lietuvių įmonės „3D prototipai“ spausdinamas detales superautomobiliams „Koenigsegg“ , įtvarus kuriančios „Creatus“ inovaciją medicinos srityje ir pavojų pasaulyje keliančius pigius, bet efektyviai veikiančius atspausdintus pusiau automatinius ginklus.
Žymės: 3D spausdintuvasspausdinimasnamaipatalposPeriDalius Gedvilasstatybosatspaudintas namasžalioji ekologijaMarsha3D prototipaiCreatusKoenigseggLamborghinipusiau automatinisginklasFGC-9įtvarasmedicina3D rašiklio siūlasSaulius JeruslanovasElita Citovičiūtė15minPenki kontinentaiPenkiIT+