IT+: „DeepFake“ vaizdinės klastotės šiurpina ‒ iš kapų prikėlėme kunigaikštį Vytautą Didįjį
2021-04-06
4
„Deepfake“ technologija sukurti vaizdo įrašai atrodo šiurpinančiai tikroviškai. Anksčiau, norint, kad dirbtinis intelektas generuotų veidus, reikėjo Holivudo studijos ar bent jau beprotiškai galingo kompiuterio, o dabar tai gali atlikti kiekvienas, mokantis programėlę įsidiegti į išmanųjį telefoną.
Anot šiame epizode kalbinto advokato dr. Edvino Meškio ir teisininkės Julijos Kalpokienės, vaizdinės klastotės tampa aukštos rizikos katės ir pelės žaidimu, kuriame žaidžiama su mūsų tapatybėmis.
IT+ laidos vedėjai Saulius Jeruslanovas ir Elita Citovičiūtė pakalbino ir skaitmeninių produktų kūrėją Joną Lekevičių bei mokslininką dr. Liną Petkevičių apie tai, kaip veikia „DeepFake “ technologija. Be to, laidos kūrybinė komanda išbandė naujausią vaizdinės klastotės „MyHeritage“ programėlę, galinčią nuotraukose prikelti mirusiuosius. Vieniems šie vaizdai pasirodys šiurpinantys, o kitiems ‒ magiški.
Į laidos žiūrovus iš ekranų pažvelgs ne viena Lietuvos istorinė asmenybė. Kaip teigia kultūros politikos tyrinėtoja ir menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė, žmonės, žiūrintys į „MyHeritage“ technologijos sukurtas vaizdines klastotes, sutrinka ir jų pasąmonė pradeda signalizuoti, kad kažkas yra ne taip.
Žymės: deepfakevaizdinė klastotėvaizdo generavimasveidasdirbtinis intelektasMyHeritage Deep Nostalgiakunigaikštis Vytautas DidysisAntanas SmetonaTomas KruzasSaulius JeruslanovasElita Citovičiūtė15minPenki kontinentaiPenkiIT+